Vrei la cinematograf?

        Filme
          Actori, regizori, scenaristi, producatori
            vezi toate rezultatele »

            Stiri din filme

            Home » Stiri din filme » 24 de filme înscrise în Competiția Locală TIFF 2014

             

             

             

             

             

            Juriul format din Adrian Silișteanu, Andrei Crețulescu și Daniel Sandu va selecta filmele care vor fi proiectate în cadrul unui eveniment special TIFF.


            Proiecția specială și festivitatea de premiere vor avea loc miercuri, 4 iunie, de la ora 19.00, la cinematograful ARTA.

             

            Competiția Locală TIFF 2014 este sprijinită de Digital Cube, prin oferirea unui pachet de post producție în valoare de 3.000 de euro.

             

            Fabrica de Pensule va acorda o Mențiune Specială, în valoare de 300 de euro, filmului care abordează subiecte sau problematici relevante pentru societatea contemporană și contextul social actual.

             

            Filmele care intră în Competiția Locală TIFF 2014 sunt:


            1. Obiectiv: fotoreportaj - Anda Ionaș, Liviu Vlad (6' 59")
            2. Necrolog in Do Major - Vlad Ionel (6' 7")
            3. Vid - Bogdan Pocol (7' 48")
            4. Ăsta-i sfântul nostru bicromat - Gábor Loránd (19' 48")
            5. Adidași mărimea 36 - Gábor Loránd (19' 35")
            6. Let It Roll - Lucian Ionuț Rusu (10' 25")
            7. Legenda vieții 2 - Lucian Ilea (17' 59")
            8. Mica mahmureală - Sergiu Timar (22' 27")
            9. Legenda filozofului - Ilie Aurelian Giurgiu (9' 34")
            10. Un glonț pentru Sartre - Ștefan Agănencei (15' 43")
            11. Another Day of Mankind - Vlad Alexandru (18' 59")
            12. Show-Reel - Elena Stanciu (22' 43")
            13. Hungry Hearts - Alexandra Ivașcu (27' 28")
            14. Stimuli - Norbert Fodor (19' 07")
            15. Prețul - Adrian Drăgan (4' 23")
            16. Dreamlike Job - Adrian Drăgan (2' 29”)
            17. Mureșului 48 - Katalin Besenyei (23' 32”)
            18. Breathe! - Andra Roman (3' 41”)
            19. Life, a Lonesome Affair - Andra Roman (3' 45)
            20. Veghe - Cristina Haneș (16' 16")
            21. Szívdoboz / Cutie Inima - Köllő Ildikó (7' 40")
            22. Execuția - Petra Szöcs (13' 55")
            23. Tram Business / Afaceri de tramvai - Andreea Oica, Emil Selistean (4')
            24. Regina de lemn - Alexandra Sopterean (14' 55")

             

            Sursa: tiff.ro

            ,

            Comenteaza subiectul

            Nume
            Email
            Comentariu
            Pentru a publica mesajul va rugam introduceti in spatiul liber codul de mai jos


            Toate campurile sunt obligatorii.
            Adresa ta de e-mail nu va aparea pe site
            Abonare newsletter

            Aboneaza-te la newsletterul FilmSi pentru a primi pe e-mail stirile care te intereseaza.

            Nici noua nu ne place spamul, asa ca iti garantam ca nu vom da email-ul tau altora.

            Abonarea s-a facut cu succes!